حضرت زینب(س)تابلوی زیبای هستی است
45 بازدید
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت تبلیغات اسلامی استان اصفهان
تعداد شرکت کننده : 0

ه گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت الاسلام سيد حسين بهشتي نژاد ضمن تسليت ايام شهادت امام حسين (ع) و ياران باوفايش روايتي از معصوم (ع) بيان کرد و گفت: امام صادق (ع) در سجده نمازشان براي چشمهايي که قبر ابي عبدالله(ع) را زيارت کند، چشمهايي که اشک بريزد ، قلوبي که جزع کند و بسوزد و فريادهايي که در مصيبت ابي عبدالله(ع) بلند شود، دعا مي کرد.

وي افزود: وصف اسارت آل الله و تحمل آنان که از عصر عاشورا انجام گرفت در هيچ بيان و ادبياتي قرار نمي گيرد ولي از يک طرف درخشش هايي که اين بزرگواران آفريدند راز کربلا را بيشتر کشف مي کند.

مدير کل تبليغات اسلامي استان اصفهان گفت: تمام مسلمانان و بلکه خود اسلام تا قيامت وام دار ابا عبدالله (ع) و در گرو شکر امام حسين (ع) است.

وي با اشاره به جريان اسارت حضرت زينب(س) و حضرت سجاد(ع) نقش ايشان در تداوم نهضت حسيني و ابلاغ پيام اين نهضت را تبيين کرد.

حجت الاسلام بهشتي نژاد با اشاره به شخصيت والاي حضرت زينب(س) خاطر نشان کرد: امام چهارم در وصف عمه بزرگوارشان فرمود: " يا عمه انت بحمد الله عالمه غير معلمه وفهمه غير مفهمه"، عمه جان شما انسان والا مقامي هستي که علم و کمالت را از مجاري عادي دريافت نکردي"؛ اين نشان مي دهد که يک جريان فوق جريان عادي حاکم بوده است که امام و حجت خدا اينچنين عمه شان را توصيف مي کنند.

وي با بيان اينکه اسلام دين الگوسازي و الگودهي است ، اظهار داشت: جريان کربلا قدم به قدم الگوسازي است يعني قرار بر اين بوده که اسلام را به تمام قامت مجسّم بکند؛ اگر مرحوم شهيد مطهري(ره) مي گويد"عاشورا اسلام مجسّم است" و "عاشورا نمايشگاه اسلام است" يعني تمام اسلام را در عاشورا مي توان مشاهده کرد.

مدير کل تبليغات اسلامي استان اصفهان با بيان اينکه حضرت زينب(س) تابلوي زيباي هستي است، خاطر نشان کرد: امروز بانوان جامعه به دنبال الگو مي گردند ، لذا ما بايد شخصيت حضرت زينب(س) و مادر بزرگوارشان که سيد النساء العالمين هست را بهتر معرفي کنيم.

وي با اشاره به عفت، صبر و استقامت، ادب و رسالت تبليغي حضرت زينب (س) افزود: اين گوهر کربلا دست به دست و نسل به نسل بدست ما رسيده است و ما بايد اين ميراث الهي و چشمه فيّاض هدايت را به نسلهاي آينده منتقل کنيم.

حجت الاسلام بهشتي نژاد با اشاره به آيه 35 سوره احزاب گفت: در اين آيه خداوند ده ميدان فضيلت را به صورت يکسان براي مردان و زنان بيان کرده که يکي از اين ده ويژگي حفظ پاکدامني هم براي مردان و هم براي زنان است و بانوي دوعالم حضرت فاطمه (س) و حضرت زينب(س) مخزن اين صفات ده گانه اي هستند که خدا به طور يکسان براي مردان و زنان قرار داده است.